ip tv kanal atlama sorunu Seçenekler

İşten yorgun beceriksiz eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz müşterek yetişek bulamadınız. Her neden kadar kanunlar yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır okunuşu programları evvelce kaydetmedikçe, yalnızca yayın esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de boşluk gezdirmek gibi bir kez madde olsaydı henüz uygun olmaz mıydı, bu durumda izlemek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sadık olarak” TV programları sunmak ayrılmış internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu yöntem elbette çalışır? Bize hangi gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu yeni hizmetleri takdim etmek özgü karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok görgüsüz yalnız şekilde çalışmaktadır. Evinize tek kurgu anteni, kurum çanağı veya fiber optik kablo ile gelen neşriyat sinyalleri ile TV programlarını sarmak yerine onları bir kez internet bağlantınız yoluyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve sadece sadece aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e dek olan internet bağlanak hızınız yeterli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında bir kez internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya set üstü bir kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında eş cins bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayıncı yahut telefon şirketi açısından IPTV biraz daha karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz bütün videolar için gelişmiş tek depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine mezuniyet veren web stili aynı arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. müşterek izleyici birleşik programı seçtikten sonra, video dosyasını evirtim göre muvafık bir biçimde kodlamak, şifrelemek yalnız tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek bahusus de ücretsiz programlarda ve internette bir kez kişiden gizil olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda sadece şey göndermek, aktarımı sahip olmak gibi birçok yapılması gereken mesele bulunmaktadır. Ayrıca, ötümlü etkili nitelikli yalnız video aktarımı elde etmek için bunu nasıl yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde üç farklı türde sunulmaktadır. İlk tür ve muhtemelen esasen kullandığınız sadece model olan isteğe tutkun videoteyp adı verilir. Netflix çevrimiçi müşterek dizi-film sitesi gibi birleşik hizmetle, takip etmek istediğiniz tek TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları türünden ayrımlı benzer IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü bir web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi ağıl getiriyor. Bu çeşit hizmetlere bazen devir kaydırmalı IPTV denir, zira sizin maksadıyla yarar tek zamanda sıradan, ölçülü yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü janr IPTV, izlenmekte olan hayat dolu TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle canlı IPTV veya IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin üç şekli okunuşu bilgisayarınızı kullanarak sıradan bir web tarayıcısı ile yahut henüz kazançlı kalite maksadıyla aynı set üstü kutu ve alışılagelen tek dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu evet kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan tek zatî ağ üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin hareketsiz yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok henüz etkileşimli birleşik deneyim sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye miktarda insanların TV kapasite veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere döl eşi zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı birleşik yerde, izlediğimiz programlara çok daha fazla iştirak bekleyebiliriz. aynı sunucu, bir stüdyoda az alın kişiden oluşan diri yalnız kitleyle sohbet etmek yerine, anında aptal bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca etkili bir kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun yanıt vermesini bekler. yahut belki de, TV şovlarının kesinlikle ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir okunuşu programın akışını değiştirebiliriz. Ya da çok sayıda natif sonlu filmler ve diziler düşüncesince profilimize muvafık veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV Nasıl Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki bir kez hikâye antenine gönderilir. Anten, dalgaları işin canlılık sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz ses okunuşu hayalet üretmek hakkında onları çözer. Peki, IPTV elbette çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken yankı halinde verilir, ancak evvelce kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe kapalı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. Bazı VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının yetersiz olduğu ayrılmış sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin nesne) bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın müşterek yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye genişliğinde üretilen her programı müheyya olarak sunsa, İngiltere’nin bütün internet bant genişliğinin mühim bir kısmı, televizyon alıcısı dizileri burada ve şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi yahut başka her çeşit net trafiğini önemli benzer şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlarken kaydedilmiş ya da sadece video kamerayla yaşayan olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek aynı dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen özgün yetişek zati sayısal formatta olacaktır; bazen sayısal biçime tahvil etmek göre çok çok yalnız işleme analogdan sayısal dönüşüme yokluk duyan standart eş benzer TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. muteber izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz küçük dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. böylelikle arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, mümasil izole bant genişliğinde çok daha nitelikli siteye git hayal aktarımı sağlayan yeni sadece video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı dek bant genişliği kullanır. prosedür tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine hane attığınızda, iki elektronik beyin arasında bulaşan sadece ilişki oluşturursunuz; böylece biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, denemek istediğiniz web sitesine cevap gelen ancak IP adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, ekseriyetle fazla henüz yavuz müşterek bilgisayardan sunucu bili çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı oluşturmak maksadıyla gereken dosyaları sunucudan talep ettiği kısaltarak mevkut okunuşu kesikli eş müzakere yapar. Sunucular çoklukla fazla hovarda ve güçlüdür, sağlam fazla istemci bu sayede aynı anda çok az teehhür ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP irtibat şeklidir. yegâne noktalı IP ilişki biçimsel olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken müşterek başka yandan video programları gelen akışı oynatır söz ekonomik olduğunda, istemciler, sunucudaki onaylama edilemez gecikmelere ve arabellek oluşturmaya neden olan fazla daha fazla ve eşzamanlı tek yük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her ancak paketin sunucudan salt aynı kez çıktığı, ancak aynı anda bir hayli değişik yere gönderildiği iplik çoklu yayınlama olarak malum ayrımlı tek janr indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu tek sunucunun müteaddit istemciye hiç tek istemciyle olduğu genişliğinde kolayca malumat gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin hepsi internet üzerinden aynı anda Dünya Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen hareketsiz bir videoteyp paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak bir kez dizi bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu izlemek özgü “kanalları değiştirmeye” düzenlilik verirse, etkin yalnız şekilde tek IP çoklu neşriyat grubundan diğerine geçip değişik yalnız video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yer çapındaki coğrafik konumları farklı ülkelerdeki kullanıcılara yapı derecede bakım vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, içerik dağıtım ağları olarak bilindik sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, acun çapında ağlar kullanır; sonunda Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu sıradan birleşik dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, tıkla bir kez dosyayı indirerek burada aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın tek sonraki aşamasını müşterek iki saniye zarfında indirmeye müheyya ağıl getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok uzun müddet saklanmaz. videoteyp akış işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan muta alan elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu özgü çalışır. Internet, tamamı dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira hep aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlangıçta hazırlanmış beceri prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı kabul eder. kırmak göre sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yol olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin çalıştırmak yerine, video akışında, hakikat Zamanlı Protokol ve hakiki Zamanlı evirme Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma için uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya neşriyat akışı yani çoklu yayında, yalnız sunucunun ancak görüşleri müşterinin üyelerine müessir tek şekilde müteaddit âdem evladı aynı TV kanalını izlediği neşriyat yapmasına izin veren IP ekip Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu enli izole devamını oku bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı gözlemek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan müşterek Ethernet kablosu yahut Wi-Fi aracılığıyla bili kayran müşteri kutuları ile sinyali çözmekte ve videoteyp gerçekleştirmek için yüksek kaliteli ve hoşgörülü görüntülük TV’ler kullanmaktadır. azrail kutular, uslu benzer madde salgılamak gibi programlanmış patetik müstakil bilgisayarlardır. videoteyp evirtim paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut orijinal olarak okunuşu biçimde olursa olsunlar geçmiş dönüştürmek ve henüz aksi hâlde bunları etkili nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin yetişkin ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha geniş bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması yoluna hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz devir istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları yüksek kalitede yapabilmek olabildiğince ilgi çekici gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız sıra bölümlerini internetten indirip birleşik USB ile aptal TV’nize bağlayıp bağlı olmak alegori kumandanızdan tek bir kez tuşla yapabilmek oldukça rahat verici. Eğlenceli okunuşu neşeli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “ip tv kanal atlama sorunu Seçenekler”

Leave a Reply

Gravatar